Obalamy mit: czakry to nie magiaKojarzone z mistyką, zaklęciami, tajemniczymi rytuałami i malowaniem ciała w przeróżne kolorowe wzory, niekiedy także z piciem magicznych mikstur – obecnie mity dotyczące czakr sięgają już niebanalnej granicy absurdu. A wystarczy poświęcić tylko kilka chwil i znaleźć podstawowe informacje o tym, czym są czakry, jak działają i w których kulturach występują.

Niestety większość osób woli iść na łatwiznę i zamiast sprawdzić informacje u źródła, bezmyślnie powtarza zasłyszane mity, nierzadko dodając jeszcze coś od siebie. Nic więc dziwnego, że w opinii publicznej czakry stawiane są często na równi z magią albo czarami i misterami, które w rzeczywistości nie mają z nimi nic wspólnego. 

Energia czakr jest bowiem energią całkowicie naturalną, którą posiada każdy człowiek i może ją dowolnie rozwijać (lub wręcz przeciwnie, zaniedbywać). To energia „czysta”, pochodząca z dzieła natury i towarzysząca człowiekowi od chwili narodzin aż do śmierci – pomagająca mu w codziennym życiu, pozwalająca ćwiczyć swoje umiejętności, rozwijać emocjonalność i panować na sferą duchową.

Komentarze